Oku / Okut

OKU/OKUT projesine dileyen herkes katılabilir. Amaç öncelikle kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak ve kitaba ulaşması zor olan insanlarımıza kitap ulaştırmaktır.

Yapacağınız tek şey OKUMAK ve okuduğunuz kitabı bir başkasına vermek olacak.

Kitabı verdiğiniz kişi de okuduktan sonra bir başkasına verecek. Kitap okuna okuna yoluna devam edecek. Kitap okuyanın elinde daima bir EMANET olacak, kitabın bir sahibi hiç bir zaman olmayacak. Kitap bana bir daha asla geri dönmeyecek. Böylelikle aynı kitap elden ele dolaşarak bir çok kişi tarafından okunmuş olacak.

Kitabı her okuyan kitabın sonuna adını yazıp imzalayacak. Böylelikle o kitabı kaç kişi okumuş kitabı eline alan kişi görmüş olacak. Bu projeye katılanlar hiç bir ücret ödemeyecekler. Kitapları ve kargo masraflarını ben karşılayacağım. Ancak daha önce sosyal medyada edindiğim tecrübe ile yoğun talep olabileceğini ve benim tüm talepleri karşılamamın zor olabileceğini düşünüyorum. Zira benim gücüm her isteyene kitap göndermeye yetmeyebilir, bu nedenle dileyen dostlarım bana kitap göndererek kampanyaya destek olabilirler. Ben de bana gelen kitapları talep edenlere göndereceğim. Bu kitaplar asla siyasi ve dini içerikli olmayacaktır. Edebiyat çevrelerinin genel kabulünü gören Türk ve Dünya klasiklerinden olacaklardır. Konuyla ilgilenen dostlarım bana mesaj gönderebilir. Talepleri karşılamak için elimden geleni yapacağım.
Bu konuda bana en çok sorulan şey şuydu: Bunu peşinen şimdiden cevaplamak istiyorum .. “Bunu neden yapıyorsun?” Bunu yapıyorum, çünkü, ben memleketimin ancak okuyarak kurtulabileceğine inanıyorum ve insanlarımız için küçük de olsa bir şeyler yapmak istiyorum. Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız bana katılın ve kitapların insanlara ulaşmasına destek olun ve unutmayalım ki okunan her kitap karanlığa yakılan bir meşaledir.